• Otomasyon

Tesis Otomasyonu

PCS Endüstriyel tesislerde, orta gerilimden itibaren alçak gerilim dağıtım, kompanzasyon, aydınlatma, motor kontrol panoları (MCC), PLC sistemleri ve kumanda panoları; projelendirme ve imalat, taahhüt işlerini yapmaktadır.

Tesis elektrifikasyonu ve otomasyonu konularında, kalitesi ve güvenirliliği ile dünyaca tanınmış küresel firmaların ürünlerini kullanarak çözümler sunmaktadır. Küçük ölçekli otomasyon projelerinden orta ölçekli yedekli (redundant) sistemlere kadar PLC, SCADA, HMI programlama vb. birçok projeyi başarıyla bitiren PCS SIEMENS ÇÖZÜM ORTAĞI’dır.Hedefimiz, daima en kaliteli malzeme ve işçiliği kullanarak en kısa zamanda ve en ekonomik fiyatlarla projeleri tamamlarken koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

PLC, DCS & SCADA

PCS, otomasyon sistemlerinde PLC, DCS ve SCADA ile komple çözümler üretmektedir. Komplike olmayan uygulamalarda S7-200 ve S7-300 serisi PLC’ler kullanılmıştır. Prosesin gerektirdiği durumlarda daha yüksek kapasiteli S7-300 modelleri veya S7-400 modelleri ile çözümler sunulmuştur. İşletmenin veya prosesin durmaması gerekli durumlarda ise yedekli (redundant) yapılar kullanılmak sureti ile işletmenin sürekli ve sorunsuz çalışması sağlanmıştır. Bu sistemlerde, sahadaki çalışma performansı yüksek, kaliteli malzemelerin kullanılmasına özen gösterilmiştir.

PLC & MCC Panel Üretimi

Otomasyon sistemlerinin kurulması için gerekli olan PLC, MCC panolarının üretimi PCS bünyesinde yapılır. Üretilen panolarda kullanılan şasi, kapak, bara, montaj ekipmanları, kablo, kablo kanalları gibi malzemeler kaliteli üreticilerin ürünlerinden seçilir.

Yazılım Uygulamaları

Otomasyon sistemlerinde, kullanılan malzemenin kalitesinin yanında, müşterinin tüm ihtiyaçlarına cevap veren yazılımların da üretilmesi gerekir.
Bu yazılımlar, kurulacak sistemlerde ihtiyaç duyulan şu özellikleri içermelidir;

  • Operatörün rahat izlemesi ve kontrolü
  • Raporlama sayfaları
  • Alarm ekranları
  • Süreç izleme ekranları
  • Zamana göre değerlerin izlendiği trend sayfaları
  • Kalibrasyon ve konfigürasyon sayfaları
  • Otomatik kontrol ayar sayfaları